arašídy natural
arašídy
arašídy natural
arašídy

Arašídy Natural

Vyloupané arašídy si díky své červené slupce zachovávají déle čerstvou chuť. Jsou nepražené a nesolené s maximem živin. Arašídy obsahují spoustu vitamínů, dále nenasycené tuky, proteiny a minerály.

Hmotnost
  • 1kg
  • 500g
  • 200g
Skladem
37,98 Kč
s DPH

 

Burské oříšky obsahují  vitaminy skupiny B (B1, B2 a B6) a malý podíl vitaminu A a C. Mimo to obsahují největší množství niacinu, látky známé též jako vitamin B3. Jsou velmi bohaté na draslík, ovšem chudé na sodík (nejsou-li solené). Z minerálů zde ještě nalezneme velké množství fosforu, vápníku, hořčíku a železa. Nachází se zde tedy spousta prospěšných látek přispívajících správnému fungování lidského organismu. Arašídy jsou mimo jiné také bohatým zdrojem bílkovin.

Arašídy jsou tvořeny převážně z  tuku (52g na 100g). Nelze ovšem říct, že tyto tuky jsou nezdravé. Většinu těchto tuků tvoří mono a polynenasycené tuky, hlavně kyselina olejová a linolenová. Při přiměřené konzumaci arašídy napomáhají snížení cholesterolu a triglyceridů v krvi, aniž by přispívaly ke zvýšení tělesného tuku. 

Oceníte je jako rychlou a zdravou svačinu, které vás zasytí na delší dobu. Tomu vděčí díky vysoké energetické hodnotě a obsahu vlákniny.

Využití

Mimo přímou konzumaci pro ně naleznete využití také v kuchyni, Přidat je můžete například do salátů, dezertů, pokrmů (třeba asijská kuchyně) a dalších. Ve veganské a RAW kuchyni slouží jako zdroj tuku a bílkovin.

Recepty

Ořechové máslo

Ořechové mléko

Složení: 100% jádra podzemnice olejné

Skladování: chladné, tmavé a suché místo (max. 20°C, max. 65% vlhkost vzduchu) 

Země původu: USA 

Výživové údaje na 100 gramů

Energetická hodnota: 2 374 kj /567 kcal
Tuky: 49,2 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 6,8 g
Sacharidy: 16,1 g
z toho cukry: 3,9 g
Bílkoviny: 25,8 g
Sůl: 0 g

Žádné recenze

Může se vám líbit

Zákazníci, kteří koupili tyto produkty, si koupili také:

Produkt byl přidán do oblíbených