Kombucha se zázvorem

Kombucha se zázvorem (Limonáda)

Nápoj vyrobený z kvalitního zeleného čaje ze Srí lanky vzniká  za procesu fermentace. Po uzrání živého organismu se základ kombuchy smísí s ovocnými šťávami a kousky ovoce.

Skladem
45 Kč
s DPH

 

Nápoj vyrobený z kvalitního zeleného čaje ze Srí lanky vzniká  za procesu fermentace. Po uzrání živého organismu se základ kombuchy smísí s ovocnými šťávami a kousky ovoce.

KOMBUCHA (čti „kombuča“) si i po tisíciletích uchovává své tajemství. Jisté však je, že pití zdraví prospěšného nápoje ze zkvašeného černého, nebo zeleného čaje se postupně rozšířilo z Číny do celého světa. Čajová houba je lidový název rosolovité hmoty, která ale z biologického hlediska houba není. Je to přirozeně žijící symbiotické společenství rozmanitých kvasinek, řas a baktérií, které se označuje zkratkou SCOBY (SCOBY = symbiotic colony of bacteria and yeast – symbiotická kolonie bakterii a kvasinek).

FERMENTACE (kvašení) začne po vloženi SCOBY do oslazeného zeleného, nebo černého čaje. Po dobu několika dnů až týdnů (různé dle množství různých parametrů) dochází k obrovskému množství chemických reakcí, při kterých SCOBY spotřebovává cukr z čaje a na oplátku zpět do čaje uvolňuje množství různých cenných látek, aminokyselin, vitamínů, minerálů, vytváří oxid uhličitý a nepatrné množství alkoholu (maximálně 0,5%). Zajímavostí je, že při tomto procesu SCOBY vytváří i novou generaci sama sebe. ČISTÝ NÁPOJ KOMBUCHA sice obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, ale má pro většinu lidí nevábnou chuť a nepříjemnou vůni. To se změní po přidání ovocného extraktu, čistého zeleného čaje a oslazeni stévií.

TŘTINOVÝ CUKR se přidává do uvařeného zeleného čaje před vložením SCOBY. To vyvolá fermentaci. Při ní SCOBY téměř všechen cukr spotřebuje. Výsledný nápoj je mírně kyselý. Proto je ještě doslazován stévií.

KONZERVACE nápoje po naplněni do láhve se nevykonává přidáním některé z chemických konzervačních látek, nýbrž šetrnou pasterizací (zavařováním). Nápoj sice přijde o některé, na teplo citlivé látky, ale i přesto v něm mnoho prospěšných látek zůstane. Pasterizace navíc zbaví nápoj v láhvi všech případných virů a bakterií. 

Složení: voda, fermentovaný základ Kombuchy se zeleným čajem (min. 25%), odvar ze zeleného čaje, třtinový cukr, zázvorová šťáva (3%), sladidlo: glykosidy steviolu, oxid uhličitý.

Objem: 330ml

Země původu: Slovensko

Výživové údaje na 100 gramů

Energetická hodnota: 83 kj /20 kcal
Tuky: 0 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 4,9 g
z toho cukry: 4,9 g
Bílkoviny: 0 g
Sůl: 0 g

Zatím tady není žádné hodnocení. Buďte první a ohodnoťte tento produkt.

Zákazníci, kteří koupili tyto produkty, si koupili také:

Produkt byl přidán do oblíbených